Rolety zewnętrzne

Strona główna » Oferta » Rolety zewnętrzne » Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne

System rolet zewnętrznych został opracowany w celu zapewnienia spokoju, poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększenia komfortu szczególnego miejsca jakim jest nasz dom. Dzięki wytrzymałej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety zewnętrzne stanowią skuteczną ochronę przed intruzami i nieproszonymi gośćmi. Stanowią również doskonałą izolację termiczną, co pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania budynku, a w upalne dni chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem pomieszczeń. Nowinką techniczną jest możliwość dodatkowego montażu w skrzynce rolety siatki przeciw insektom.

Aluproof

Rolety nadstawne OPOTERM

Rolety nadstawne OPOTERMSystem rolet nadstawnych jest nowoczesnym rozwiązaniem przeznaczonym do stosowania w nowopowstałych obiektach zarówno mieszkalnych jak i użytkowych. Roleta łączona jest z oknem za pomocą specjalnych łączników, a następnie całość zestawu (okno + roleta) montowana jest w otworze okiennym. Na potrzeby tego systemu otwory okienne muszą być powiększone o wysokość skrzynki, która występuje w dwóch rozmiarach 170 i 210 mm. Sama skrzynka rolety może pozostać bez zabudowy, być zabudowana częściowo lub całkowicie. Klapa rewizyjna służąca czynnościom serwisowym może być umieszczona zarówno od czoła jaki i u dołu skrzynki. Szeroka gama kolorystyczna oraz przemyślany system łączników pozwala na połączenie rolet Opoterm z każdym dostępnym na rynku oknem.

System rolet adaptacyjnych

System rolet adaptacyjnychSystem rolet adaptacyjnych w skład którego wchodzą rolety: SK, SKO, SKP i SKO-P przeznaczony jest głównie do stosowania w istniejących budynkach. Rolety zwijają się do aluminiowej skrzynki dopasowanej rozmiarem do wysokości rolety, która może być zamontowana do ościeżnicy okna, muru, a także wykończonej i ocieplonej elewacji. Skrzynka rolety pozostaje niezabudowana i może stanowić element dekoracyjny dopasowany do wyglądu budynku. System pozwala również na wykorzystanie rolet jako różnego rodzaju przegród wewnętrznych.


System rolet adaptacyjnychDla klientów o wysokich wymaganiach estetycznych idealnym  rozwiązaniem  jest nowoczesny system SKO z owalną skrzynką oraz SKO-P z zaokrąglonymi również prowadnicami. Rolety w tym systemie są obecnie najlepiej prezentującymi się elementami osłonowymi na elewacji budynku, a w połączeniu z niezawodną i sprawdzoną konstrukcją mogą dać zadowolenie  każdemu użytkownikowi.


Rolety w systemie SKPRolety w systemie SKP z zaokrąglonym kształtem dolnej części skrzynki są uzupełnieniem systemu rolet adaptacyjnych. Posiadają wszystkie zalety i walory użytkowe innych rolet, a ich kształt został specjalnie zaprojektowany na potrzeby estetycznego montażu we wnękach okiennych.

System nadprożowy SKN

System nadprożowy SKNSystem nadprożowy SKN stosowany jest w nowo wznoszonych budynkach. Oferowane skrzynki o wysokości 250mm są gotowymi elementami budowlanymi do wykorzystania przez architektów i przedsiębiorstwa budowlane. Zastosowanie technologii „twardego styropianu” zapewnia odpowiedni poziom izolacji termicznej. Rolety w tym systemie wymagają specjalnie zaprojektowanych otworów okiennych i mogą być wykonane tylko w wersji zwijanej wewnętrznie.

System podtynkowy SP

System podtynkowy SP przeznaczony jest do stosowania zarówno w nowo wznoszonych budynkach, jak również po dokonaniu zmian w obrębie nadproża w już istniejących. Skrzynka rolety stanowi jednocześnie podłoże pod materiał wykończeniowy elewacji, dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w fasadę budynku. Poza typowymi zaletami roleta w systemie SP nie ingeruje w konstrukcję ani nadproża, ani okna co zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną.System podtynkowy SP przeznaczony jest do stosowania zarówno w nowo wznoszonych budynkach, jak również po dokonaniu zmian w obrębie nadproża w już istniejących. Skrzynka rolety stanowi jednocześnie podłoże pod materiał wykończeniowy elewacji, dzięki czemu doskonale wkomponowuje się w fasadę budynku. Poza typowymi zaletami roleta w systemie SP nie ingeruje w konstrukcję ani nadproża, ani okna co zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

Systemy sterowania

Podstawowym systemem sterowania roletą jest zwijacz na linkę lub taśmę. W przypadku rolet o większych gabarytach stosuje się kasety z przekładnią lub sprężyny jako element wspomagający.

Dla klientów ceniących komfort oraz w przypadku rolet o dużych gabarytach jako system sterowania stosuje się siłowniki elektryczne, które mogą być obsługiwane przy pomocy przełączników lub drogą radiową. Sterowanie radiowe poza wygodną obsługą przy pomocy wielofunkcyjnego pilota pozwala na łączenie rolet w dowolne grupy i uruchamianie ich jednym przyciskiem. Zaawansowane systemy sterowania radiowego wyposażone są w automatykę czasową, która pozwala zaprogramować zachowanie rolet lub ich grup z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zastosowanie dodatkowej centrali sterującej daje możliwość po podłączeniu zewnętrznych czujników na zaprogramowanie zachowania rolet w zależności od pory dnia, temperatury, nasłonecznienia czy siły wiatru.Kontakt Olsztyn

10-686 Olsztyn, ul. Burskiego 24
(wejście od ulicy Wilczyńskiego)

tel.: 89 543 83 72
kom.: 506 083 769

e-mail: info@okna.olsztyn.pl

Kontakt Kętrzyn

11-400 Kętrzyn, ul.Wojska Polskiego 14A

tel./fax: 89 751 11 13
kom.: 510 054 436

e-mail: ketrzyn@okna.olsztyn.pl

PLUS dla Ciebie
Plus dla Ciebie
ZADOWOLENIE NASZYCH KLIENTÓW
JEST NASZĄ SATYSFAKCJĄ!